5 powodów, dla których warto trenować CrossFit

5 powodów, dla których warto trenować CrossFit

Kiedyś mawiano, że przed zawałem można uciec tylko na własnych nogach. Sporo w tym prawdy. Wiadomo nie od dziś, że aktywność fizyczna jest wręcz nieoceniona dla ludzkiego organizmu. Stale rosnąca popularyzacja zdrowego trybu życia popycha kolejne osoby do spróbowania czegoś nowego. Tym czymś, coraz częściej jest CrossFit. Jak zacząć trenować w domu? I przede wszystkim – czy w ogóle warto? Oto 5 powodów, które potwierdzą twierdzenie tej tezy.

1. W zdrowym ciele, zdrowy duch

Oczywisty slogan powtarzany od pokoleń. Natomiast, jeśli chodzi o CrossFit ciężko znaleźć trafniejsze określenie. Ten sport to nie tylko wskazana aktywność fizyczna. To przede wszystkim równomierna dbałość o cały organizm. Regularne ćwiczenia mają na celu wzrost dziesięciu najważniejszych zdolności siłowych. W ramach treningów rozwija się zarówno siłę, jak i i masę mięśni, aby wzmocnić siłę ich ruchu. Przy tej aktywności jedną z atrakcyjności i zarazem prostoty jest możliwość ćwiczeń w domu. Na start warto wyposażyć się w podstawowe akcesoria, np. ławeczkę prostą lub regulowaną, a także sztangę wraz z obciążeniami. W warunkach domowych idealne zastosowanie znajdą zestawy oznaczone jako Home Set.

2. Bądź mocny, również duchowo

Aktywność fizyczna to nie tylko kult ciała. To również szlifowanie własnej psychiki. Ilekroć można usłyszeć wewnętrzny głos mówiący, że nie da się rady, podjęcie kolejnej próby i pokonanie swoich słabości jest niezwykłym przeżyciem. Dzięki ćwiczeniom CrossFit z pewnością poczujesz się lepiej również od strony swojego umysłu. Następujące po sobie kolejne ćwiczenia wykonywane podczas stania na charakterystycznej podłodze puzzle dadzą Ci ogromną satysfakcję. Szybko zorientujesz się, że Twoje myślenie w innych kwestiach również zacznie ewoluować, a osiąganie celów będzie przychodziło Ci z coraz większą łatwością.

3. Czysta przyjemność

Przy każdej aktywności fizycznej kluczowe jest uprawianie jej wtedy, gdy ta przynosi satysfakcję. W ten sposób staje się czystą przyjemnością. Wtedy trening smakuje zupełnie inaczej. W przypadku CrossFit stale rosnącą popularność tej dyscypliny zdaje się wpisywać w te ramy. Wielu zaangażowanych w ćwiczenia podkreśla, że w końcu znaleźli dyscyplinę, w której czują się w pełni komfortowo. Za każdym razem sięgając do wieszaka na gryfy czują nie poczucie obowiązku, ale faktyczną chęć trenowania i dbania o własne zdrowie.

4. Dbałość o całokształt

Crossfit to nie tylko sport, który kwalifikuje się jako niezbędna aktywność fizyczna. To zapewnienie odpowiedniego rozwoju całej masy mięśniowej, zwiększanie mocy ruchu mięśni i poprawa wydolności. Lepsza kondycja to z kolei nie tylko zachowanie optymalnej formy, ale i wzmacnianie ciała przed niekorzystnymi skutkami starzenia się organizmu. Polepszone krążenie to tylko niektóre z pozytywnych skutków codziennych ćwiczeń. Z pewnością każde przejście przez chociażby podstawowe akcesoria, jak np. drabinkę sprawnościową (którą zresztą warto zakupić już na sam początek przygody z domowymi treningami) pozwoli na odczuwalne, korzystne zmiany.

5. Nie zapominajmy o wadze

Niewłaściwa waga to dalej jeden z problemów, z którymi boryka się część populacji. Ćwiczenia CrossFit będą świetnym pomysłem dla rozruszania całego organizmu i zadbanie o właściwy ciężar ciała. Nieistotne czy rozpoczniemy przygodę od ćwiczeń z drążkiem czy innymi akcesoriami, będzie to pierwszy krok w kierunku innym, niż kanapa z telewizorem, a to zawsze sukces. Jesteśmy przekonani, że CrossFit jest dla wszystkich, którym swoje ciało nie jest obojętne. Z pewnością – warto spróbować. Tym bardziej, że w łatwy sposób można zacząć od przeprowadzenia zajęć w domowym zaciszu. Spróbuj i Ty!

×