Akcesoria, przyrządy i sprzęt do ćwiczeń w domu

Akcesoria, przyrządy i sprzęt do ćwiczeń w domu

Akcesoria, przyrządy i sprzęt do ćwiczeń w domu

CrossFit – czyli trening siłowy i kondycyjny – to doskonała metoda ćwiczeń angażująca całe ciało. Jej ważną zaletą jest możliwość realizacji w domowym zaciszu, przy użyciu łatwo dostępnych przyrządów i przygotowaniu odrobiny wolnej przestrzeni. Dzięki temu nie musimy wydawać pieniędzy na comiesięczne karnety na siłownię, a zarazem możemy ćwiczyć w dowolnie wybranym momencie. Jakie akcesoria i sprzęt warto zakupić, by trenować CrossFit w domu?

Konstrukcja do podciągania

CrossFit jest treningiem ogólnorozwojowym, obejmującym wszystkie partie mięśniowe. Doskonałym narzędziem do jego realizacji jest konstrukcja Rack i zbliżone do niej propozycje. Zależnie od wybranego modelu, możemy zamontować na nim drążki do pociągania, które jest niezwykle popularnym elementem CrossFitu. Warto uzupełnić ją również o drabinkę sprawnościową, dedykowaną do wykonywania ćwiczeń w podwieszeniu. Dzięki odpowiednio rozmieszczonym otworom, do konstrukcji Rack możemy przypiąć gumy oporowe, przydatne przy treningu hip trust, lub podwiesić worek bokserski. Dodatkową zaletą takiej konstrukcji jest możliwość zamocowania na niej wieszaków na talerze lub inne akcesoria, dzięki czemu wszystkie przyrządy do ćwiczeń będą uporządkowane i dostępne na wyciągnięcie ręki.

Ćwiczenia z kettlebells

Trening z kettlebells jest niezwykle popularnym elementem CrossFitu. Kettlebells – czyli specjalne hantle w kształcie kuli z uchwytem – są doskonałym akcesorium do ćwiczeń wytrzymałościowych, zwiększając ich efektywność. Decydując się na zakup kettlebells, możemy wybierać spośród modeli o zróżnicowanej wadze, wynoszącej od niecałego kilograma, nawet do kilkudziesięciu kilo. Aby łatwiej odnaleźć wybrane hantle warto posiadać również stojak na kettlebells. Zapewni on porządek w domowym kąciku do ćwiczeń, mieszcząc wszystkie hantle i inne akcesoria dedykowane do treningu CrossFit.

Trening ze sztangą

Ćwiczenia ze sztangą są niemal nieodłącznym elementem CrossFitu. Przysiady z gryfem i obciążnikami, wyciskanie sztangi w pionie czy też martwy ciąg zwiększą atrakcyjność każdego treningu, niosąc zauważalne efekty. Aby ćwiczyć ze sztangą, będziemy potrzebować

gryfu olimpijskiego oraz talerzy obciążeniowych o zróżnicowanej wadze. Wraz ze wzrostem naszych umiejętności i siły mięśniowej, możemy dokładać na gryfie kolejne talerze, jeszcze bardziej rozwijając swoje możliwości. Chcąc uzyskać maksymalne efekty, warto także wyposażyć się w specjalną ławeczkę, która umożliwi nam wyciskanie sztangi w pozycji leżącej.

Odpowiednia amortyzacja

CrossFit to sport, który wymaga profesjonalnej i optymalnej amortyzacji. Podłoga gumowa typu Puzzle rozłożona w kąciku do ćwiczeń skutecznie zabezpieczy nasze panele bądź płytki, minimalizując ryzyko ich zniszczenia w przypadku upuszczenia kettlebella czy odkładania sztangi. Jednocześnie taki miękki podkład sprawi, że nasze ciało będzie mniej narażone na kontuzje w trakcie wykonywania pompek, brzuszków czy krokodylków. Będzie on szczególnie przydatny, jeżeli mieszkamy w bloku – dzięki odpowiedniej grubości skutecznie wygłuszy on odgłosy trenowania sprawiając, że nawet intensywne ćwiczenia nie będą przeszkadzać sąsiadom mieszkającym za ścianą lub piętro niżej.

CrossFit to trening, który z powodzeniem można prowadzić w domowym zaciszu. Odpowiedni sprzęt i akcesoria sprawią, że zarówno początkujący, jak i zaawansowani sportowcy będą mogli rozwijać siłę swoich mięśni bez wychodzenia z domu, stale doskonaląc swoje umiejętności i możliwości fizyczne.

×