Co powinno znaleźć się w domowej siłowni?

Co powinno znaleźć się w domowej siłowni?

Domowa profesjonalna siłownia? Dla fanów sportów takich jak Crossfit marzenie o treningu w domowych warunkach może w łatwy sposób się spełnić. Na rynku pojawiła się propozycja w pełni profesjonalnego sprzętu do ćwiczeń – jest on przystosowany specjalnie do wykonywania treningów w warunkach domowych. Co więc powinno znaleźć się w profesjonalnej domowej siłowni?

Domowa siłownia to doskonała alternatywa dla klubu. Oszczędzamy czas i pieniądze na comiesięczne karnety, nie musimy też przejmować się godzinami otwarcia i osobami, które zajmują sprzęt, z którego chcemy akurat skorzystać. Czego potrzebujesz, aby stworzyć siłownię z prawdziwego zdarzenia w domowych warunkach?

Stopień zaawansowania – dobierz odpowiedni sprzęt

Zacznijmy od stopnia zaawansowania. Co do tej pory ćwiczyłeś? Jak często i z jaką intensywnością? Często, aby zacząć przygodę z siłownią wystarczy podstawowa ławeczka i gryf z obciążeniem. Jeśli chcesz jednak, aby twoje treningi stały się profesjonalne i w pełni efektywne – zainwestuj w odpowiedni sprzęt już na początku. Doskonałym rozwiązaniem dla osób, które marzą o świetnej kondycji i sprawnym ciele będzie trening typu Crossfit. Wspaniale rozwija on wszystkie partie mięśni, zapewniając jednocześnie brak nudy i możliwość stałego rozwoju.

Profesjonalny sprzęt do ćwiczeń w domu

Niezależnie od tego, czy twoja przygoda z treningiem Crossfit dopiero się zaczyna, czy jesteś już zaawansowanym zawodnikiem – doskonałym rozwiązaniem są specjalnie zaprojektowane konstrukcje typu RIG & RAGS stworzone z myślą właśnie o domowej siłowni. HOME SET to zestawy startowe składające się z podstawowych elementów – klatki treningowej, ławeczki, haków asekuracyjnych, gryfu olimpijskiego i zestawu obciążenia. Z czasem możesz dowolnie dostosowywać je do swoich potrzeb i upodobań. Idealnym urządzeniem na start może okazać się też konstrukcja RACK 211 – brama o stabilnej konstrukcji, która daje nieskończoną ilość możliwości także bardzo zaawansowanym zawodnikom. Brama RACK 211 daje mnóstwo opcji rozbudowy, a dołączone do niej haki asekuracyjne zapewniają bardzo dużo możliwości wykonywania ćwiczeń z gryfem olimpijskim. Dla osób, które mają nieco więcej przestrzeni na organizację domowej siłowni oraz wysokie wymagania co do sprzętu treningowego, świetnym rozwiązaniem okaże się konstrukcja RACK 411, której wysokość słupków wynosi 240 centymetrów. Tego typu sprzęt daje ogromny potencjał rozbudowy i dopasowania do własnych potrzeb.

Bezpieczeństwo i komfort w domowej siłowni

Urządzając domową siłownię pamiętajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Niezwykle istotne jest podłoże, na którym ustawiamy sprzęt i ćwiczymy. Jeśli podłoga w pomieszczeniu siłowni jest śliska, zdecydujmy się na profesjonalną podłogę gumową typu puzzle – zapewni ona stabilność, ale też wygłuszy pomieszczenie. Dopasujmy sprzęt do swoich możliwości i wielkości pomieszczenia. Pamiętajmy też o jego odpowiednim zabezpieczeniu. Konstrukcje typu RIG & RAGS można poszerzyć o dodatkowe stojaki na sztangi i obciążenia – zapewnią nam bezpieczeństwo i porządek.

Jak urozmaicić swój trening?

Swój sprzęt treningowy możesz stale poszerzać o dodatkowe akcesoria, takie jak drążki, haki, czy skrzynie. Urządzając domową siłownię masz przywilej dostosowania jej idealnie do swoich potrzeb. Pamiętaj jednak o potrzebie regularnych treningów i odpowiedniego przygotowania do nich. Dostosuj do swoich możliwości sprzęt, którego używasz. Zamawiając go u sprawdzonych producentów, w renomowanych sklepach, zawsze możesz liczyć na pomoc profesjonalistów. Dzięki temu będziesz cieszyć się możliwościami jakie daje ci domowa siłownia przez długie lata.

×