Domowa siłownia – co kupić?

Domowa siłownia – co kupić?

Domowa siłownia – marzy o niej wiele osób. Przede wszystkim to ogromna oszczędność czasu. Tworzymy swój własny klub fitness, dzięki czemu nie tracimy czasu na dojazdy. Co ważne, domową siłownię możemy dostosować wyłącznie do swoich własnych indywidualnych potrzeb. Podpowiadamy, w jakie sprzęty i materiały musisz zaopatrzyć się, by stworzyć profesjonalną siłownię w swoim domu lub mieszkaniu!

Stworzenie domowej siłowni zaopatrzonej w profesjonalny sprzęt, który zapewni komfort, ale przede wszystkim bezpieczeństwo jest niezwykle proste. Warto skorzystać z ofert fachowych firm – dzięki temu będziemy mieli pewność, że inwestycja w domową strefę fitness była w pełni opłacalna. Warto zacząć jednak od przygotowania pomieszczenia, w którym będzie znajdowała się siłownia.

Miejsce na siłownię – jak je przygotować?

Podstawowym aspektem, o którym myślimy podczas planowania domowej siłowni jest odpowiednia ilość miejsca. Nie każdy z nas dysponuje dużym domem, w którym może wydzielić strefę fitness o sporej powierzchni. Pamiętajmy jednak, że dzięki dużemu wyborowi sprzętu, jesteśmy w stanie odpowiednio zorganizować nawet niewielką przestrzeń. Zawsze warto zwrócić uwagę na kilka niezbędnych punktów:

  • Zadbajmy o odpowiednią podłogę – nie powinna być śliska. Kafelki, czy śliską wykładzinę warto przykryć matą antypoślizgową.
  • Zapewnijmy odpowiednią wentylację w pomieszczeniu – dzięki temu będzie nam się po prostu łatwiej ćwiczyło.
  • Zwróćmy uwagę na oświetlenie – w dobrze oświetlonym, jasnym pomieszczeniu skupienie się na ćwiczeniach jest o wiele łatwiejsze.

Domowa siłownia – jaki sprzęt kupić?

Po odpowiednim przygotowaniu miejsca na domową siłownię można zastanowić się nad doborem sprzętu. Profesjonalny sprzęt staje się teraz dostępny na wyciągnięcie ręki. Na początek idealne będą gotowe zestawy stworzone specjalnie do aranżacji wysokiej klasy siłowni w domowych warunkach. Przykładowy Home SET składa się z następujących elementów:

  • 1 x Squat Stand– klatka treningowa
  • 2 x JHook– haki asekuracyjne
  • 1 x ławeczka treningowa skośna
  • 1 x gryf olimpijski 220 cm o wadze 20 kg (co ważne, możliwa jest również wymiana na gryfy damskie – 15 kg)
  • 1 x zestaw obciążenia typu Bumper o łącznej wadze 100 kg (istnieje też możliwość zwiększenia).

Dodatkowo, warto zwrócić uwagę na możliwość opcjonalnego doboru np. podłogi gumowej typu puzzle, tarczy do piłek, czy poręczy do dipów.

Tego typu zestaw doskonale sprawdzi w niezwykle modnym ostatnio treningu typu Crossfit, który jest idealnym połączeniem dwóch rodzajów treningów – obwodowego i siłowego. Co ważne, zestaw startowy do domowej siłowni można poszerzać o kolejne akcesoria, które możemy kupować w zależności od naszych potrzeb i upodobań.

Akcesoria do domowej siłowni – co warto kupić?

W domowej siłowni warto wykorzystywać sprzęt, który pozwoli nam na wykonanie treningu obejmującego ćwiczenia oparte na naszym własnym ciężarze ciała. Doskonale sprawdzą się więc tutaj drążki do podciągania. Zajmują niewiele miejsca, dzięki czemu wykorzystamy je nawet w niewielkiej przestrzeni. Jedna taka konstrukcja pozwala na wykonanie nawet kilku różnych rodzajów podciągnięć. Do dobrze zaprojektowanego drążka przymocujemy również bardzo popularne ostatnio taśmy TRX, które będą idealnym dopełnieniem naszego treningu. Doskonałe urozmaicenie treningu zapewnią nam też uniwersalne haki – zamocujemy do nich liny do przeciągania, czy innych ćwiczeń dynamicznych. Dla fanów treningów cross fit dobrym rozwiązaniem są też skrzynie – drewniane konstrukcje o różnych wysokościach. Wbrew pozorom, skrzynie mogą zmieścić się też w stosunkowo niewielkich pomieszczeniach – wybierzmy takie z możliwością wkładania jedną w drugą.

Nie zapomnijmy też o stojakach, dzięki którym uporządkujemy nasz sprzęt – sztangi, czy obciążenia.

Pamiętajmy, aby sprzęt do domowej siłowni kupować w renomowanych sklepach, które zapewniają gwarancję jakości i przede wszystkim bezpieczeństwa.

×