Jak stworzyć siłownię w warunkach domowych?

Jak stworzyć siłownię w warunkach domowych?

Domowa siłownia to coraz popularniejszy trend wśród miłośników zdrowego stylu życia. Siłownia w domowym zaciszu zapewnia ćwiczącemu intymność i spokój. Niekiedy zatłoczone siłownie zwyczajnie przeszkadzają w wykonywaniu kolejnych ćwiczeń i zabierają radość z treningu. Nie potrzeba wiele, aby stworzyć idealną siłownię – wystarczy wygospodarować trochę miejsca i zakupić profesjonalne sprzęty, które można zamówić na stronie internetowej https://hammertech.com.pl/sklep/stands/. Bezawaryjne sprzęty to gwarancja dobrego treningu.

 

Przestrzeń to podstawa

Osobne pomieszczenie wydzielone specjalnie celem utworzenia siłowni to doskonałe rozwiązanie. Im większa przestrzeń tym więcej sprzętów można umiejscowić. Należy dokładnie przemyśleć stworzenie stref do ćwiczeń fitness czy też siłowych, tak aby zapewnić funkcjonalność domowej siłowni. W pomieszczeniu najlepiej sprawdzą się panele o wysokiej klasie ścieralności, w przypadku braku takich paneli konieczny będzie zakup wyciszających mat pod sprzęty do ćwiczeń. Na stronie internetowej https://hammertech.com.pl/sklep/stands/ można zakupić podłogę puzzle, która amortyzuje nacisk maszyn na podłogę, co z pewnością ucieszy sąsiadów ćwiczącego. Podłoga nie może być w żadnym wypadku śliska, aby nie narazić się na kontuzje. Warto podkleić maszyny filcem, tak aby nie porysować podłogi.

 

Sprzęt najwyższej jakości

Profesjonalne maszyny do ćwiczeń umożliwiają budowanie muskulatury i dbałość o zdrową sylwetkę. Raz zainwestowane pieniądze w sprzęt zwrócą się z nawiązką – biorąc pod uwagę comiesięczne opłaty za użytkowanie stacjonarnej siłowni. Przejdźmy jednak do maszyn, które z pewnością przydadzą się w każdej domowej siłowni. Podstawowym sprzętem jest oczywiście sztanga, która w połączeniu z ławeczką daje wiele możliwości treningu tricepsu, bicepsu czy też klatki piersiowej. Natomiast przy pomocy samej sztangi możliwe jest zbudowanie mięśni nóg oraz wzmocnienie grzbietu. Na plecy najlepsze będą ćwiczenia wykonywane przy użyciu atlasu treningowego. Ćwiczenia cardio wykonuje się na bieżni, rowerku lub orbitreku. Maszyny do ćwiczeń można zamówić na stronie internetowej https://hammertech.com.pl/sklep/stands/, a jest w czym wybierać. Oferta jest bogata i zawiera jedynie sprzęty najwyższej jakości, przy użyciu których ćwiczenia staną się prawdziwą przyjemnością.

 

Jakie akcesoria wybrać?

Nie byłoby siłowni domowej gdyby nie akcesoria. Wśród nich prym wiodą hantle, których ciężar powinien być dopasowany do możliwości ćwiczącego. Ekspander wykorzystywany jest najczęściej przez osoby, które dopiero zaczynają przygodę z siłownią. Jednak ćwiczenia wykonywane przy użycia są na tyle skuteczne, że mogą z powodzeniem zastąpić hantle. Kettlebell używane są nie tylko w celu zbudowaniu masy mięśniowej, ale i poprawieniu gibkości całego ciała. Poprawia się również wydolność sercowo-naczyniowa oraz koordynacja ruchowa. Drążek do podciągania powinien znaleźć się w każdej domowej siłowni. Udowodniono wiele zalet podciągania takich jak wzrost siły i wytrzymałości. Osoby ćwiczące na siłowni używają gryfu olimpijskiego celem wykonywania treningu na większych ciężarach. Średnica gryfu olimpijskiego wynosi 50 mm, co przyczynia się do jego wytrzymałości i odporności na wszelkie odkształcenia. Klasyczny gryf o długości 220 cm można zakupić na stronie internetowej https://hammertech.com.pl/sklep/stands/. Zakupy na tej stronie to gwarancja bezpieczeństwa i jakości do ceny.

Nie trzeba wiele, aby stworzyć własną domową siłownię. Wystarczą jedynie chęci i pomysł na zagospodarowanie przestrzeni. Adepci sportów siłowych mogą zacząć od kupna akcesoriów i z czasem zdecydować się na zakup maszyn do ćwiczeń.

×