Ławeczka na siłownię – jaką wybrać ?

Ławeczka na siłownię – jaką wybrać ?

Ławeczka to doskonałe uzupełnienie wyposażenia domowej siłowni. Umożliwia kompleksowe treningi mięśni klatki piersiowej, barków, a przy niewielkiej inwencji, także górnej części pleców. Jak jednak wśród olbrzymiego wyboru produktów znaleźć te naprawdę dobre, których zakup sprawi, że będziemy zadowoleni?

Liczy się wytrzymałość

Abyśmy bez obaw mogli korzystać z ławeczki, musi ona być odpowiednio wytrzymała. Wszystkie ławeczki z serii Home oferowane przez firmę Hammertech zostały wyprodukowane w Polsce. Są wykonane z grubych, stalowych profili 60x60x3 dzięki czemu cała konstrukcja jest niezwykle stabilna. Dziesiątki testów przeprowadzonych z wykorzystaniem tych ławeczek wykazały, że spełniają one niezbędne kryteria dotyczące bezpieczeństwa. Wszystkie elementy stalowe cięte są precyzyjnie z wykorzystaniem lasera.

Możliwość zmiany położenia oparcia ławki

Dla osoby trenującej Crossfit albo kulturystykę bardzo ważna jest możliwość regulacji położenia oparcia. Mając do dyspozycji ławeczkę płaską, wykonamy na niej zupełnie inne ćwiczenia niż na ławeczce skośnej górnej lub dolnej. Aktywując różne mięśnie (lub te same mięśnie, ale pod innym kątem), dbamy o dostarczanie stałego bodźca dla wzrostu włókien mięśniowych. Kiedy wybieramy ławeczkę, zdecydujmy czy zależy nam na bardziej wytrzymałej, ale sztywnej konstrukcji ławeczki płaskiej, ale nieruchomej, czy też preferujemy możliwość regulacji położenia oparcia i dostosowania sprzętu do aktualnego celu treningu.

Możliwość rozbudowy o dodatkowe akcesoria

Zestawy do ćwiczeń firmy Hammertech zawierają nie tylko ławeczkę, ale także wytrzymałą klatkę treningową. Dzięki nim ćwiczenia z wykorzystaniem ławeczki będą bezpieczne, ponieważ możemy liczyć na asekurację. To jednak nie wszystko. Klatki dołączane do ławeczek umożliwiają montaż drążka do podciągania, który pozwoli nam rozbudować i wzmocnić plecy i barki.

Zestawy oferowane przez firmę Hammertech są wyjątkowe dlatego, że oprócz ławeczki do ćwiczeń otrzymujesz także:

  • Klatkę treningową lub stojaki,
  • Gryf olimpijski,
  • Zestaw obciążenia typu Bumper.

Szukasz konkretnych rozwiązań? Przeczytaj!

Jeżeli masz wątpliwości, jakie ławeczki firmy Hammertech wybrać, podpowiadamy:

  • Dla osób szukających stabilnej ławeczki z możliwością regulacji oparcia doskonałym wyborem będzie Home Set 1. To idealny wybór dla tych osób, które chcą rozpocząć przygodę z Crossfitem albo kulturystyką. Dzięki regulowanemu oparciu dostosujemy do swoich potrzeb kąt wykonywanych ćwiczeń i wykorzystamy w pełni oferowane przez sprzęt możliwości.
  • Jeżeli naszym celem jest skupienie się na zwykłym wyciskaniu, rozpiętkach albo innych ćwiczeniach kształtujących siłę mięśni klatki piersiowej, lepszym wyborem będzie ławeczka płaska będąca elementem zestawu Home Set 2. Ten zestaw to doskonały wybór, jeżeli treningowym priorytetem jest rozwój siły i masy mięśniowej.
  • Dla zaawansowanych zawodników, którzy mają już za sobą pierwsze etapy ćwiczeń najlepszym wyborem będzie Home Set 3. Uniwersalna konstrukcja pozwalająca na płynną regulację góra-dół umożliwia kompleksowy trening całej klatki piersiowej. Stojaki zostały wykonane zostały w taki sposób, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo i komfort podczas treningów. To najlepszy wybór dla tych osób, które wiedzą, czego oczekują od sprzętu sportowego.

Bez względu na to, czy trenujemy na siłowni czy w domowym zaciszu decydując się na ławki Hammertech nie musimy obawiać się o jakość sprzętu. Opisywane zestawy są w pełni bezpieczne i umożliwią wykonanie intensywnego, ciężkiego WODa lub treningu kulturystycznego. To sprzęt projektowany z pasją przez profesjonalistów dla profesjonalistów.

×