Siłownia w domu – co jest potrzebne?

Siłownia w domu – co jest potrzebne?

Chcesz ćwiczyć częściej, ale dojazdy na siłownię, czy do klubu fitness są męczące? Wolisz ćwiczyć w skupieniu bez tłumu ludzi obok? Zorganizuj swoją własną siłownię w domu! Profesjonalny sprzęt jest teraz dostępny na wyciągnięcie ręki.

Domowa siłownia jeszcze do niedawna wydawała się luksusem, na który nie każdy mógł sobie pozwolić. Wbrew pozorom, aby stworzyć swój własny klub sportowy nie potrzebujemy ogromnej ilości miejsca i sprzętu. Czego potrzebujesz, aby móc ćwiczyć w domowym zaciszu na w pełni profesjonalnym sprzęcie?

Domowa siłownia – ile miejsca potrzebujesz?

Popularnym i naprawdę dobrym rozwiązaniem jest wykorzystanie garażu lub piwnicy. To pomieszczenia, które możesz zaaranżować w dowolny sposób nie ingerując w przestrzeń domu czy mieszkania. Jeśli jednak nie masz takiej możliwości – nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać nieco miejsca we własnym pokoju. Profesjonalny sprzęt stworzony specjalnie do domowego treningu może mieć wymiary 220×126 cm – to naprawdę niewiele. Warto od razu pamiętać też o stojakach do uporządkowania sztang oraz obciążeń.

Bezpieczeństwo w domowej siłowni

Pamiętajmy, że podstawowym aspektem, o którym musimy pamiętać tworząc domową siłownię jest bezpieczeństwo. Na początku zwróćmy uwagę na powierzchnię, na której będziemy ćwiczyć. Najważniejsze, aby nie była śliska – idealna byłaby terakota lub beton. Doskonałym i prostym w montażu rozwiązaniem jest podłoga gumowa typu puzzle, którą możemy rozkładać w dowolnym miejscu. Co ważne, gumowa nawierzchnia tłumi uderzenia, co w przypadku domowego treningu może okazać się ważne nie tylko dla nas, ale też sąsiadów. Pamiętajmy o odpowiedniej wentylacji w pomieszczeniu, w którym znajduje się domowa siłownia – dostęp do świeżego powietrza jest szczególnie ważny w przypadku wykonywania męczących ćwiczeń. Nie możemy zapomnieć o odpowiednim stroju i ręcznikach do potu – dzięki nim znacznie zwiększymy swoje bezpieczeństwo podczas używania ciężkiego sprzętu.

Profesjonalny sprzęt w domowej siłowni

Na początku swojej przygody ze sportem możemy zainwestować w niewielką ilość podstawowych sprzętów, takich jak ławeczki, gryfy i obciążenia. Z czasem jednak wymagamy coraz bardziej profesjonalnego sprzętu. Nie oznacza to, że musimy wtedy rezygnować z domowej siłowni. Obecnie na rynku pojawia się wiele specjalnie przygotowanych do tego setów. Doskonale sprawdzą się konstrukcje RIG & RAGS, dzięki którym przeprowadzimy bardzo popularny ostatnio trening typu Crossfit. W przypadku bardziej zaawansowanych osób, można postawić na konstrukcje z serii PRO,np. RIG 418, która zapewni możliwość np. wykonania treningu w podwieszeniu. Warto zwrócić uwagę na specjalnie przygotowane zestawy HOME SET. Możemy dostosować je indywidualnie do swoich potrzeb. Na tego typu urządzeniach mogą ćwiczyć osoby początkujące i zaawansowane, a dzięki możliwości doboru różnych akcesoriów, treningi nigdy nie są nudne.

Podstawowe akcesoria do siłowni w domu

Podstawowy HOME SET składa się regulowanej ławeczki treningowej, stojaka pod sztangę, gryfu olimpijskiego (w wersji dla mężczyzn oraz kobiet) oraz jednego zestawu obciążenia typu Bumber o łącznej wadze 100 kg (istnieje oczywiście możliwość zwiększenia wagi). Konstrukcje są stabilne i wytrzymałe – w przypadku użytkowania domowego otrzymujesz na nie aż 5 lat gwarancji, a w twoim domu pojawiają się już po 14 dniach od złożenia zamówienia. Korzystając z podstawowego domowego setu możesz wykonywać ćwiczenia rozbudowując wszystkie partie mięśni. Z łatwością wykonasz ćwiczenia na dolne i górne partie mięśni rąk i nóg, ale zadbasz też o mięśnia brzucha i pleców. W zależności do swoich potrzeb możesz rozbudować swój domowy sprzęt o specjalnie przystosowane drążki, haki, czy skrzynie.

Domowa siłownia do doskonały sposób na realizację swoich pasji bez wychodzenia z domu. To oszczędność czasu i pieniędzy, a przede wszystkim ogromna wygoda.

×