Jak wybrać stojaki na siłownię? Które będą najlepsze?

Jak wybrać stojaki na siłownię? Które będą najlepsze?

Zakup stojaków na siłownię jest bez dwóch zdań pozycją typu „must have”

Dają one spore możliwości dla trenujących z wolnymi ciężarami oraz są bazą wyjściową dla ludzi, którzy ćwiczyli do tej pory tylko na maszynach izolowanych a chcą wejść na wyższy level. Na dzień dzisiejszy rynek oferuje bardzo dużo rodzajów stojaków – jedne służą tylko do przysiadów, inne mają dodatkowe akcesoria montowane według upodobań klienta oraz dodatkowe drążki do treningu w podwieszeniu.

Stojak może składać się z dwóch osobnych nóg, które ustawiamy w dowolnym miejscu, co zapewnia nam dodatkową mobilność sprzętu kosztem jego stabilizacji.  Może być to jedna konstrukcja wolnostojąca typu RACK albo też montowana do ściany, gdzie świetnie wypełni puste przestrzenie w klubie. Pamiętajmy, że stojaki dają bardzo duże możliwości i mogą służyć nie tylko do przysiadów z obciążeniem.

Akcesoria do stojaków

Odpowiednie akcesoria, haki asekuracyjne z możliwością regulacji wysokości oraz pomoc trenera personalnego otwiera nam furtkę do ćwiczeń na wszystkie partie naszego ciała. Haki asekuracyjne typu Monster Hook zamontowane niżej będą asystować nam podczas martwych ciągów, a dorzucenie do tego wszystkiego ławki płaskiej tworzy nam stanowisko do wyciskania z regulacją wysokości odkładania ciężaru! Nieograniczone możliwości. Stojaki to nie tylko haki asekuracyjne. Przy wyborze zwróćmy uwagę, czy jest możliwość montażu drążka między słupami. Trening w podwieszeniu to podstawa treningu crossfit. Tutaj znowu pojawia się dodatkowy wachlarz ćwiczeń na brzuch, plecy oraz ramiona.

Czy jedno stanowisko może dawać takie możliwości? Oczywiście, pod warunkiem, że będzie ono odpowiednio przygotowane. Pamiętajmy, aby sprzęt wybierać do przewidywalnego zastosowania. Do siłowni garażowych, małych klubów fitness lub siłowni dla kobiet idealnym rozwiązaniem będą stojaki, Wall Rigi oraz Racki z wersji Home. Są zgrabniejsze oraz niższe, co świetnie sprawdzi się w pomieszczeniach użytkowych. Dla boxów Crossfitowych, siłowni oraz klubów, które mają dużą liczbę klientów a sprzęt jest mocno eksploatowany, jedynym słusznym wyborem będzie sprzęt z linii PRO, gdzie konstrukcje oraz akcesoria przygotowane są na najcięższe treningi. Niektóre z nich posiadają nawet własne podesty ciężarowe. Kolejne pytanie dotyczy mobilności sprzętu.

Mobilne czy montowane na stałe ?

Czy tworzymy stanowisko i montujemy sprzęt na stałe do podłoża? Czy jednak potrzebujemy stojaków, które możemy przestawiać w dowolne miejsce? Czym się różnią? Przede wszystkim stabilnością, która jest znacznie lepsza przy stojakach montowanych do podłoża lub do ściany. Do sprzętu mobilnego polecamy „podpory”, które służą za „boczne kółka” i dodają sztywności oraz dodatkowej wagi całej konstrukcji.

Reasumując, dobrze dobrane stojaki do naszego klubu odwdzięczą się zadowolonymi klientami – pamiętaj o tym. Zachęcamy do zapoznania się z naszym asortymentem konstrukcji wolnostojących RIG&RACKS oraz tych montowanych do ścian WALL RIG. Nie wiesz który będzie pasował do Twojego klubu najlepiej? Napisz do nas – chętnie doradzimy i rozważymy wszystkie dostępne opcje.

Znajdź nas na instagramie www.instagram.com/hammer_tech_polska/

×